KYK İLETİŞİM

KYK iletişim bilgileri üzerinden irtibata geçerek her türlü sorunuzun yanıtını kesin olarak alabilirsiniz. Ayrıca KYK başvurusu için sizden istenilen evrakları bulunduğunuz bölgede KYK yurt müdürlüğü bulunmuyorsa merkez adresine posta yolu ile göndermeniz gerekmektedir.

KYK yurt başvurusu, KYK kredi başvurusu ve KYK öğrenim kredisi başvurusu için aşağıda yer alan KYK çağrı merkezi telefon numarasını kullanabilir ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Aynı bilgilere www.kyk.gov.tr internet sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. KYK yurt adresleri kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanmaktadır. KYK internet sitesi üzerinden iletişim alanında yer alan bölge müdürlükleri ve yurtlarımız linkine tıklayarak seçeceğiniz bölgede yer alan tüm yurtların isim, adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. KYK merkez adresi ve iletişim bilgileri ise şöyle;

Adres : Kıbrıs Cad. No:4 Kurtuluş / Ankara Tel : 0 312 430 17 80(20 Hat) Çağrı Merkezi : 444 19 61 ve Fax : 0 312 435 72 84

 • kyk iletişim
 • yhs-0001
 • Kyk ya nasıl ulaşabilirim
 • kyk sitesi
 • kyk çağrı merkezi

11 thoughts on “KYK İLETİŞİM

 1. ben geri ödemeli burs almadan önce 5 milyar 630 milyona imza attım ama bana 4 milyar 900 milyon verilmiş beni aydınlatırmısınız nasıl oluyor bu

  • daha almadığın rakamlar vardır veya ödeme yapılandırması ile ile ödüyorsan zaten aldığın ile verdiğin fiyat arası fark oluyor.
   Genel merkeze git konuş istersen ilgilenip bilgi veriyorlar..

 2. merhaba katkı borcumu ödediğim halde sistemde hala borçlu görünüyorum. ayrıca maaşıma haciz geldi. gerekli belgeleri genel müdürlüğe gönderdim. ama hala bu durum düzeltilmedi. ben 8 eylül 2012 den beri mağdur ediliyorum. üstelik hala borcum olduğu söylenen miktara faiz hergün ekleniyor. lütfen ne yapmalıyım artık biri söylesin.

  • Borcu ödediğine dair makbuzlarla birlikte git müdürle görüşmeyi dene arkadaşım. Vakit geçtikçe faiz yersin.. 1-2 yadan çok faiz olmaz ama 1-2 sene geçerse sıkıntı olur.

 3. Merhaba. Ben Ağustos’taki başvuruları kaçırdım. Ara dönemde tekrar başvurular başlıcakmış dediler. Ne zaman başvurabilirim.

 4. mrb ben dikey geçiş öğrencisiyim. önlisansta öğrenim kredisi aldım daha sonra dgs yaptığımda hazırlık okudum hiçbir şekilde burs alamadım.şimdi lisansta başvurdum yine hiçbirşey çıkmadı üstelik aile durumu da çok iyi değil bu konuda yardımcı olursanız sevinirim…

 5. Merhaba bana kykdan kredi cikti okul bittikten 2 yil sonra odemeye baslaniyormus ancak issizlik durumunda falan odeme ertelenebiliyormus. Eger ertelersek faiz yapiliyor mu ve ne kadar sure erteleniyor bununla ilgili bilgi verebilirseniz cok sevinirim.

 6. KYK YETKİLİLERİNE BİŞEYLER SORACAM AMA ULAŞABİLECEK BİR NUMARA YOK BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

 7. ben kyk burs başvurusu yaptığım halde neden başvuru yapmadığım görünüyor. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz ? Tekrar başvuru olabilir mi ?

 8. ben ödeme yaptığım halde ödenmemiş görünüyor. ziraat bankasına gidiyorum tlf ile arıyorum hiçbirşey bilmiyorlar yol bile gösteremiyorlar. bu nasıl birşeydir ? makbuzlarım var otorizasyon kodlarım var ona rağmen borçlu görünüyorum. kyk ya deseniz kesinlikle ulaşamıyorum. Ankara’ya gideceğim en sonunda. lütfen biri bana yol göstersin !

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir