192.168.l.2 sayfası çalışmıyor, yazıyorum girmiyor

192.168.1.2 modeminizin ara yüzüne giriş yapmanızı sağlayacak bir ip adresidir. Modemlerin ara yüzlerine girmekteki amacımız, modemimizin güvenliğini sağlamak dolayısıyla kendi güvenliğimizi sağlamaktır. Aynı zamanda modemimize ve internetimize dair birçok bilgiyi ara yüze giriş yaparak kolayca öğrenebilirsiniz. Dilediğiniz ayarları dilediğiniz gibi yapılandırabilir, ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Modem Ara Yüzüne Nasıl Giriş Yapılır? http://19216801.gen.tr/192-168-l-2 sayfası anlatıyor

  • Bilgisayarınızın internete erişiminin olup olmadığını kontrol edin.
  • Kullandığınız tarayıcıyı açın. Adres çubuğundaki adres satırına yani web sitesi kısmına “192.168.1.1” yazarak enter tuşuna basın.
  • Şifre isteyen bir panel çıkacaktır karşınıza. Bu alanı modeminize uygun kullanıcı adı ve şifre ile doldurun.
  • Alanları gerektiği gibi doldurduğunuzda ara yüze giriş yapmış olursunuz. Karşınıza çıkan panelden “kablosuz ayarları” butonuna tıklayın. Bu işlemi yaptığınız zaman ayarları yapılandırmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz kullanıcı adı ve şifre ayarlarını, dilerseniz diğer ayarlarınızı yapmanıza imkan verecek seçenekler mevcuttur.

 

192.168.l.2 Sayfasına Giriş Yapamıyorum?

  • İlk olarak sorunun modemden kaynaklanma riski yüksek olduğu için, modeminizi fabrika ayarlarına geri yükleyerek, işlemleri yeniden deneyin. Bunun için modeminizin arkasındaki sıfırlama butonunu bulun. Modeminizi kapatın ve bir kalem ya da kürdan yardımıyla reset butonuna basın. Elinizi çekmeden modemi açın. Işıklar tamamen yandığında, modeminiz sıfırlanmış olacak.
  • Giriş yapamama sebebiniz tarayıcıdan kaynaklı olabilir. Bu sebeple başka bir tarayıcı yükleyerek, işlemleri yeniden deneyin.
  • Ethernet kablonuzun bağlı olup olmadığını kontrol edin. Bu aşamada Ethernet kablonuzun cross mu yoksa düz mü olduğu önemli olabilir. Modeminizin türünde nasıl olması gerektiğini kontrol edin. Düz ya da cross olmasını renkli kabloların dizilişinden anlayabilirsiniz.
  • Bazı modemler için 192.168.1.1 şeklinde değil, 198.168.l.l şeklinde giriş yapmanız gerekebilir. (Küçük L yazarak deneyin.)

İp adresiniz modeminiz ile uyum göstermiyor olabilir. Bu durumda giriş yapamazsınız. İnternet üzerinden modemlerin ip adreslerine bakabilirsiniz. Ya da Windows Başlat tuşuna basarak Arama yani Çalıştır kısmına CMD yazın. ( Windows + R Tuşuna birlikte basarak komut istemini açın.) Açılan ekrandaki komut kısmına “ipconfig” yazın. Karşınıza Varsayılan Ağ Geçidi çıkacak. Buradan ip adresinizi kontrol edebilirsiniz.

Kaynak: http://19216801.gen.tr/192-168-l-l-tp-link