KYK İLETİŞİM

KYK iletişim bilgileriüzerinden irtibata geçerek her türlü sorunuzun yanıtını kesin olarak alabilirsiniz. Ayrıca KYK başvurusu için sizden istenilen evrakları bulunduğunuz bölgede KYK yurt müdürlüğü bulunmuyorsa merkez adresine posta yolu ile göndermeniz gerekmektedir.

KYK yurt başvurusuKYK kredi başvurusu ve KYK öğrenim kredisi başvurusu için aşağıda yer alan KYK çağrı merkezi telefon numarasını kullanabilir ve merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Aynı bilgilere www.kyk.gov.tr internet sitesi üzerinden de ulaşabilirsiniz. KYK yurt adresleri kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanmaktadır. KYK internet sitesi üzerinden iletişim alanında yer alan bölge müdürlükleri ve yurtlarımız linkine tıklayarak seçeceğiniz bölgede yer alan tüm yurtların isim, adres ve telefon bilgilerine ulaşabilirsiniz. KYK merkez adresi ve iletişim bilgileri ise şöyle;

Adres : Kıbrıs Cad. No:4 Kurtuluş / Ankara Tel : 0 312 430 17 80(20 Hat) Çağrı Merkezi : 444 19 61 ve Fax : 0 312 435 72 84

KYK Başvuru YapmaKredi Yurtlar Kurumu başvuru işlemleri ÖSYM tarafından üniversite sınavı sonuçlarının açıklanması ile başlamaktadır.

KYK başvuru yapma işlemi sadece kurumun resmi internet sitesi olan www.kyk.gov.tr adresi üzerinden kabul edilmektedir. KYK bursbaşvurusu, KYK yurt başvurusu ve KYK öğrenim kredisi başvurusu da dahil olmak üzere tüm başvuru işlemleri kurumun internet sitesi üzerinden kabul edilmekte ve iyen başvurusu işlemlerinin sonuçları da internet sitesi üzerinden ilan edilmektedir. KYK başvuru takip işlemi için kurumun internet sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

KYK başvurusu olumlu sonuçlanan adayların yer aldığı liste belirlendiği anda kurumun internet sitesinde ana sayfada yayımlanmaktadır. KYK başvuru işlemlerini burs, öğrenim kredisi ve yurt başvuruları olmak üzere 3 ayrı kategori üzerinden kabul etmektedir. Başvuruların yoğun ve kontenjanın sınırlı olduğu dikkate alınırsa KYK başvurusu için aceleci davranmanızda fayda olacaktır.